12Drogist.nl maakt gebruik van cookies. Wat betekent dit voor jou meer info Deze melding verbergen

Home » (Hoofd)Pijn » Pijnstillers (paracetamol)

Pijnstillers (paracetamol)

Paracetamol is de werkstof van een aantal populaire pijnstillers. Merken zoals PanadolDaro en Sinaspril bevatten paracetamol als werkzame stof. Bij de drogisterij kun je echter ook paracetamol kopen zonder dat dit van een specifiek merk is. Elke drogisterij heeft wel een eigen huismerk paracetamol. Ook komt paracetamol voor in combinatie producten.

Hoe werkt paracetamol?

Paracetamol werkt pijnstillend en koortsverlagend en kan dus ingenomen worden bij veel voorkomende pijnen zoals hoofdpijn, rugpijn, spierpijn etc. Ook bij een verhoging of grieperig gevoel kan paracetamol uitkomst bieden.

Hoeveel paracetamol mag je gebruiken?

De maximale dosering van paracetamol is 3000mg per dag. Een tablet voor volwassen bestaat uit 500mg paracetamol en je mag er dus 6 per dag innemen. Zorg er wel voor dat er steeds 4 uur tussen de inname zit. Vaak zie je ook dat als iemand pijn heeft, 2 paracetamols pakt, dit is geen probleem zolang je dan maar niet binnen 2 x 4 uur = 8 uur een tablet inneemt.

Let op! Gebruik paracetamol niet langer dan 7 dagen en lees voor gebruik altijd de bijsluiter.

 

 

Lees voor gebruik de bijsluiter.